DATE
TIME
PLACE
SUBJECT
29.08
18:00—
19:30
Stanislavsky Electrotheatre
Zapovednaya Musica a.k.a. Nastya Mikhaylova — DJ Set
19:30—
20:15
Stanislavsky Electrotheatre
Haco — Live
20:30—
21:15
Stanislavsky Electrotheatre
Elektricheskaya Sobaka — Live
21:00—
21:45
Stanislavsky Electrotheatre
Lightstorm presents AxIMIxA_0.9 — Live A/V
21:30—
23:00
Stanislavsky Electrotheatre
Moritz von Oswald & Nils Petter Molvaer with Laurens von Oswald — Live
22:00—
00:00
Noor Electro
Unbroken Dub — DJ Set
30.08
17:45—
18:45
Stanislavsky Electrotheatre
Anna Lann — Live
19:00—
20:15
Stanislavsky Electrotheatre
Colin Benders — Live
19:15—
19:45
Stanislavsky Electrotheatre
Lovozero — Perfomance
20:30—
21:30
Stanislavsky Electrotheatre
Ambidextrous — Live
20:30—
21:05
Stanislavsky Electrotheatre
Margenrot — Live
20:30—
21:15
Stanislavsky Electrotheatre
ibragim/schizopf — Live
21:30—
22:45
Stanislavsky Electrotheatre
Rex The Dog — Live
21:45—
22:45
Stanislavsky Electrotheatre
Silvia Kastel — Live
21:45—
22:15
Stanislavsky Electrotheatre
KP Transmission — Live
22:00—
01:00
Noor Electro
Nkulsey – Hayha — DJ Set
22:45—
23:15
Stanislavsky Electrotheatre
Dave Phillips — Multichannel Perfomance
23:00—
00:00
Stanislavsky Electrotheatre
MCME — Live
31.08
00:00—
00:30
Stanislavsky Electrotheatre
Strange Attractors — Live
01:00—
03:00
Noor Electro
TUUM — Live
01:20—
02:20
Stanislavsky Electrotheatre
Roly Porter & Marcel Weber (MFO) — Live A/V
02:30—
03:30
Stanislavsky Electrotheatre
Aisha Devi & Emile Barret — Live A/V
19:00—
19:45
Stanislavsky Electrotheatre
Lau Nau — Live
19:30—
20:30
V-A-C x MMOMA
Philip Jeck — Live
20:00—
20:45
Stanislavsky Electrotheatre
Tatsuya Takahashi — Live
20:30—
21:00
Stanislavsky Electrotheatre
Todor Todoroff — Live A/V
21:00—
21:45
Stanislavsky Electrotheatre
Nadia Struiwigh — Live
21:15—
22:00
Stanislavsky Electrotheatre
Pink Twins — Live
22:00—
22:45
Stanislavsky Electrotheatre
Kate NV — Live
22:00—
11:00
Noor Electro
LBRNTH — Live
22:00—
22:30
Stanislavsky Electrotheatre
Patrick K.-H. — Multichannel Perfomance
22:15—
23:00
Stanislavsky Electrotheatre
Antoine Schmitt & Franck Vigroux — Live A/V
23:00—
00:00
Noor Electro
Mad Dim — Live
23:00—
00:00
Live 8
Luge — DJ Set
23:15—
00:00
Stanislavsky Electrotheatre
Francesco Donadello — Live
23:15—
23:45
Stanislavsky Electrotheatre
Alexander Senko — Multichannel Perfomance
1.09
00:00—
01:00
Live 8
Grasa — Live
00:00—
01:00
Noor Electro
Outify — DJ Set
00:15—
01:00
Proun Gallery
aere — Live
00:30—
01:30
Pluton
dHET — Live
00:30—
01:00
Stanislavsky Electrotheatre
Yulia Glukhova — Multichannel Perfomance
01:00—
02:00
Pluton
Evigt Morker — Live
01:00—
03:00
Live 8
SIL — DJ Set
01:00—
02:00
Noor Electro
Compass Vrubell — Live
01:15—
02:00
Stanislavsky Electrotheatre
Samuel Rohrer & Max Loderbauer & Stian Westerhus & Tobias Freund — Live
01:15—
02:00
Proun Gallery
Gabor Lazar — Live
01:30—
02:30
Pluton
ʞık — Live
01:45—
02:15
Stanislavsky Electrotheatre
Nikolay Golikov — Multichannel Perfomance
02:00—
02:45
Stanislavsky Electrotheatre
Tarik Barri & Lea Fabrikant — Live A/V
02:00—
03:30
Proun Gallery
Eye Que b2b naya. — DJ Set
02:00—
03:45
Pluton
Unbalance — DJ Set
02:00—
04:00
Noor Electro
Giorgio Maulini — DJ Set
02:30—
03:30
Pluton
Peter Kirn — Live
03:00—
06:00
Live 8
Titonton Duvante — Live
03:30—
04:30
Proun Gallery
Shao — Live
03:30—
04:30
Pluton
Yagya — Live
03:45—
05:30
Pluton
Stef Mendesidis — DJ Set
04:30—
05:30
Pluton
Radiokoala — Live
04:30—
05:30
Proun Gallery
Misak — Perfomance
05:30—
06:30
Pluton
Aleksei Taruts — Live
16:45—
17:30
Stanislavsky Electrotheatre
Andrei Orlov & Stain — Sense Module A/V
18:00—
19:00
Noor Electro
DJ Macron — Live
18:15—
19:00
Stanislavsky Electrotheatre
Finetune — Live
18:30—
19:15
Stanislavsky Electrotheatre
Heðin Ziska Davidsen — Live
19:00—
20:00
Noor Electro
rosemary loves a blackberry — Live
19:30—
20:15
Stanislavsky Electrotheatre
Alexey Borisov & Katya Rekk — Live
19:40—
20:30
Stanislavsky Electrotheatre
CATNAPP — Live
20:00—
21:00
Noor Electro
True Cuckoo — Live
20:30—
21:15
Stanislavsky Electrotheatre
Johanna Knutsson — Live
21:00—
22:00
Noor Electro
LINJA — Live
21:15—
22:00
Stanislavsky Electrotheatre
Mats Lindstrom — Live
21:20—
22:00
Stanislavsky Electrotheatre
Kaukolampi — Live
22:00—
23:30
Noor Electro
Outify — DJ Set
22:10—
23:00
Stanislavsky Electrotheatre
IC3PEAK — Live
22:15—
23:00
Stanislavsky Electrotheatre
Pauk — Live
23:00—
00:00
Proun Gallery
ITSU — Live
23:00—
23:45
NII, Science & Art
Dirty Owl — Live
23:30—
01:00
Noor Electro
Staffan Lindberg — DJ Set
2.09
00:00—
00:45
NII, Science & Art
Captain Credible — Live
00:00—
01:00
Proun Gallery
XAN — DJ Set
00:00—
01:00
Stanislavsky Electrotheatre
KYMATIC — Live
01:00—
01:45
NII, Science & Art
Astrid Sonne — Live
01:00—
02:00
Proun Gallery
Rasmus Hedlund — Live
01:00—
02:30
Noor Electro
Bob Rogue — DJ Set
02:00—
02:45
NII, Science & Art
Paseka — Live
02:00—
03:00
Proun Gallery
Daniel Araya — Live
02:30—
04:00
Noor Electro
Tripmastaz — DJ Set
03:00—
03:45
NII, Science & Art
Kadaver — Live
03:00—
04:00
Proun Gallery
SENSE — Perfomance
04:00—
04:45
NII, Science & Art
Dave Phillips — Live
04:00—
05:00
Proun Gallery
Brayan Valenzuela — Live
05:00—
05:45
NII, Science & Art
Fung Bui Lao — Live
05:00—
06:00
Proun Gallery
Sergey Timoshov — DJ Set
16:30—
17:15
Stanislavsky Electrotheatre
Meng Qi — Live
16:30—
17:00
Stanislavsky Electrotheatre
Peter Theremin — Live
17:00—
17:45
Stanislavsky Electrotheatre
Korablove — Live
18:00—
19:00
Stanislavsky Electrotheatre
Yagya — Live
19:00—
19:45
Stanislavsky Electrotheatre
Suspense Deluxe a.k.a. OID & Sofist — Live
19:00—
20:00
Noor Electro
sth — Live
20:00—
20:45
Stanislavsky Electrotheatre
Maria Teriaeva — Live
20:00—
21:00
Noor Electro
Philipp Ilinskiy — DJ Set
21:00—
21:45
Stanislavsky Electrotheatre
Fedor Vetkalov — Live
21:00—
22:00
Noor Electro
Coma Soul & Sergey Maltsev and Dmitry Maksimov — Live
22:00—
23:15
Stanislavsky Electrotheatre
Ishome — Live
22:00—
23:00
Noor Electro
Slow Life Program — DJ Set
23:00—
00:00
Noor Electro
Vyacheslav Kosachev — Live